Ротаракт "Черкаси - Smile"
Меню сайту

Всеукраїнську конференцію Ротаракт клубів завершено!                                       

З листопада 2006 року розпочата підготовча робота по створенню черкаського Ротаракту клубом РК Черкаси-Центр. Екс-президент Інтеракт-Черкаси Тетяна Гордієнко стала ініціатором створення Ротаракту на базі Черкаського Державного Технологічного університету.
Для спілкування з питань Ротаракту просимо писати листи на адресу: rotaract.ck@gmail.com


Нижче даємо інформацію про Ротаракт:

Своє появою молодіжна організація "Ротаракт” завдячує Ротарі. Ротарі – міжнародна організація підприємців та представників інших професій усього світу, що об’єдналися для благодійництва, впровадження високих морально-етичних стандартів в усіх професіях та для зміцнення доброї волі та миру на землі. Перше засідання Ротарі відбулося 23 лютого 1905 року в місті Чикаго, США. З того часу ідеї Ротарі поширилися світом і сьогодні нараховується тисячі ротарійських клубів у десятках країн.

У 1968 році ротарійці започаткували Ротаракт. Ця організація покликана виховати відповідальну життєву позицію та розвинути лідерські риси у молоді віком від 18 до 30 років. Програма Ротаракту дає ротарійцям нагоду зібрати юнаків та дівчат, зацікавлених в служінні своїй громаді та людству в цілому.

Перший клуб Ротаракту виник у місті Шарлотт Норт у штаті Північна Кароліна (США). Гасло Ротаракту – "Братерство через Служіння”.

У вже далекому 1995-му Ротаракт налічував вже понад 113 500 членів, об’єднаних у більш як 5 тисячах клубів у 104 країнах. У 2002-му у світі було вже 170 тисяч ротарактівців у понад 7 300 клубах 154 країн. В Україні Ротаракт-клуби з’явилися в 90-х роках ХХ століття і сьогодні діють в Києві, Львові, Дніпропетровську, Харкові, Ужгороді, Тернополі, Полтаві, Ялті, Рівне, Сімферополі, Сумах, Черкасах, Вінниці, Херсоні, Запоріжжі, Миколаєві.

Для чого ж створювався Ротаракт? Справа у тому, що сьогоднішня молодь вже завтра стане батьками, професіоналами, діловими та громадськими лідерами. Завдяки своїй праці в Ротаракті молоді люди набувають навики, необхідні для формування відповідального члена суспільства. Ось чому Ротаракт-клуби мають всебічну підтримку старших колег-ротарійців.

Робота Ротаракту базується на персональній відповідальності його членів як основі успішної особистої та громадської діяльності. Ротаракт – це додаковий шанс розбудови світового взаєморозуміння та доброзичливості, його члени беруть участь в багатьох програмах, що мають на меті покращення життя своїх місцевих громад, а також тих, хто потребує особливої уваги оточуючих.

Дяльність клубів Ротаракту здійснюється завдяки постійній опіці та допомозі з боку спонсоруючих Ротарі-Клубів. Така підтримка є наслідком намагань Ротарі залучити молодь до активного громадського життя, а також надавати можливість для професійного розвитку. Ротаракт, таким чином, стає містком для молодих людей до активного громадського життя.

Клуби Ротаракту організовують різноманітні програми та заходи, які відповідають зацікавленням ротарактівців. Існують три обов’язкові програми Ротаракту: професійний розвиток, розвиток лідерства та служіння громаді. Ці програми допомагають Ротарактівцям набути досвід і сприяють їхньому розвитку.

Заходи з професійного розвитку сприяють ротарактівцям в оволодінні знаннями і навиками, необхідними для успішної роботи в економічному житті їхніх громад, допомагати у розв’язанні проблем становлення як професіоналів. Для цього Ротаракт-клуби організовують спеціальні професійні форуми, семінари з маркетингу та менеджменту, презентації економічних можливостей для молоді.

Акції Ротаракту з розвитку лідерства повинні не лише зробити юнаків та дівчат справжніми лідерами в житті, але й навчити проводити проекти їхніх клубів.

Проекти Ротаракту, присвячені роботі в громаді, покликані покращити життя у найближчому оточенні та в усьому світі. Ці проекти переважно зосередженні на подоланні найболючіших проблем сучасності: насилля, наркотики, СНІД, злидні, екологія тощо. Кожен Ротаракт-клуб здійснює щонайменше два проекти: один присвячений служінню локальній громаді свого міста, а інший – покращенню взаєморозумінню в світі.

Ротаракт-клуб засновується групою ініціативної молоді за підтримки місцевого Ротарі-клубу. Офіційною датою початку проці Ротаракт-клубу є день урочистої церемонії вручення Хартії – символу визнання нового клубу світовою спільнотою Ротаракту.

Роботою кожного Ротаракт-клубу керують обрані з-поміж його членів керівники: Президент, Віце-Президент, Секретар та Скарбник. Це перша і одна з найефективніших можливостей для молодої людини здобути навички лідера. Крім того, Клуб обирає Директорів програм. Керівництво Клубу переобирається щороку.

Засідання Ротаракт-клубу відбуваються щотижня у чітко визначений час у відповідному приміщенні (часто це зал засідань місцевого Ротарі-клубу). Регулярне відвідування засідань Клубу та участь в його проектах - обов’язок кожного члена Ротаракту.

Ротаракт-клуби однієї або кількох країн, аналогічно до структури Ротарі, об’єднуються в Дистрикт. Ротарактівці України, Польщі та Білорусі належать до Дистрикту 2230. Роботу Ротаракт-клубів одного Дистрикту координує Дистриктальний Представник Ротаракту, який обирається клубами щороку.
Форма входу
Календар новин
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2019